Wskazówki dla zapracowanych CEO

Przydatne

zapracowany

Jako zapracowany CEO firmy możesz czuć się przytłoczony. Według badań przeprowadzonych przez Gallupa, 43 procent liderów biznesowych czuje się przytłoczonych ilością obowiązków. Aby zwiększyć swoją wydajność, zarówno w pracy, jak i poza nią, zaleca się stosowanie kilku mądrych wskazówek.

 

Po pierwsze, dobrze jest dzielić swoje obowiązki na mniejsze części i skupiać się na jednej rzeczy naraz. Zgodnie z badaniami opublikowanymi w czasopiśmie „Psychological Science”, wykonywanie wielu zadań naraz zmniejsza wydajność aż o 40 procent. Dlatego ważne jest, aby skupić się na jednej rzeczy naraz, aby uzyskać najlepsze wyniki.

 

Po drugie, upewnij się, że planujesz swój czas w sposób skuteczny. Według badań opublikowanych w czasopiśmie „Journal of Applied Psychology”, planowanie czasu i utrzymywanie harmonogramu może zwiększyć wydajność aż o 25 procent. Aby to osiągnąć, dobrze jest ustanowić określone cele i odmierzyć czas na ich realizację, a także przeznaczyć czas na relaks i odpoczynek.

 

Po trzecie, dobrze jest delegować obowiązki i zadania innym ludziom. Według danych opublikowanych przez National Health Service w Wielkiej Brytanii, co najmniej 50 procent wszystkich liderów biznesowych nie deleguje obowiązków. Delegowanie obowiązków może znacznie zwiększyć wydajność, ponieważ pozwala rozłożyć obowiązki na wiele osób. Po czwarte, dobrze jest odpowiednio zarządzać swoim stresem. Badania przeprowadzone przez American Psychological Association wykazały, że długotrwały stres może znacznie obniżyć wydajność. Aby temu zapobiec, dobrze jest regularnie praktykować techniki relaksacyjne, takie jak medytacja, joga lub długie spacer.

 

Ponadto, ważne jest, aby zachować zdrowy styl życia. Według danych opublikowanych przez Centers for Disease Control and Prevention, zdrowy styl życia może zwiększyć wydajność aż o 20 procent. Aby to osiągnąć, dobrze jest spożywać zdrowe posiłki, unikać stresu i zapewnić sobie odpowiednią ilość snu. Jako zapracowany CEO firmy możesz czuć się przytłoczony. Aby zwiększyć swoją wydajność, dobrze jest dzielić swoje obowiązki na mniejsze części, planować czas w sposób skuteczny, delegować obowiązki innym ludziom, odpowiednio zarządzać stresem oraz zachować zdrowy styl życia. Podejmując te kroki, możesz zauważyć znaczną poprawę w swojej wydajności, zarówno w pracy, jak i poza nią.