pexels-andrea-piacquadio-975250

Shop along

Shop along to forma badania rynku, w której ankieter obserwuje konsumenta, który przegląda i kupuje produkty i zadaje pytania w miarę rozwoju doświadczenia.

pexels-gustavo-fring-4127449 (1)

Uwaga konsumentów

            Detaliści nieustannie konkurują o uwagę konsumentów. Ponieważ wiele produktów i usług jest porównywalnych i podobnych na wielu poziomach, każda firma chce, aby konsumenci kupowali ich produkty lub usługi, aby przewyższyć konkurencję. Co wyróżnia firmę, markę, produkt lub usługę na tle konkurencji? Muszą skutecznie sprzedawać swojemu idealnemu klientowi, przyciągać ich uwagę i prowadzić do decyzji o zakupie. Ponieważ około 70 procent zakupów konsumenckich przyczynia się do aktywności 

pexels-anna-shvets-3962294

Zalety

       Zamiast polegać na ankietach lub wywiadach  po zakupach, przeprowadzanie wywiadów, gdy ludzie są w sklepie, eliminuje negatywne skutki opóźnień, takie jak zapominanie, złe wspomnienia i błędne interpretacje. Ponadto zapewnia, że ​​nawet najmniejsze i pozornie nieistotne momenty zostaną uchwycone i wykorzystane. Co najważniejsze, zakupy w sklepie zwiększają  zewnętrzną wiarygodność wyników badań, gdy zachowanie jest obserwowane w warunkach rzeczywistych, w tym innych klientów, pracowników, systemów audio w sklepie, układów korytarzy i nie tylko.

pexels-kampus-production-8201158

Wady

         Podobnie jak w przypadku wszystkich metod, istnieją wady. Możliwe, że na dane mogą mieć negatywny wpływ, jeśli ludzie czują się niekomfortowo robiąc zakupy i rozmawiając z ankieterem. Mogą kupować rzeczy, których inaczej by nie kupili, na przykład kupować markowe przedmioty zamiast sprzedawać produkty, aby nie czuli się mniej bogaci lub zwyczajni. Doświadczony ankieter pomaga ludziom czuć się komfortowo i zmniejsza niektóre problemy. Wreszcie, zakupy nie działają w przypadku krótkich zakupów, takich jak sklepy spożywcze lub stacje benzynowe. 

pexels-rodnae-productions-5699104

Czas

           Chociaż ludzie podejmują wiele decyzji zakupowych w dniach, godzinach i minutach przed rozpoczęciem wypadu na zakupy, decyzje zakupowe łatwo wpływają na decyzje zakupowe, gdy ludzie wchodzą do sklepu. Na zachowania i postawy mogą wpływać pracownicy, ekspozycje w korytarzach i półkach, a nawet inni klienci. 

pexels-gustavo-fring-3985062

Uczestnicy

 Uczestnicy są generalnie rekrutowani na dwa sposoby. Panele dostępu: Osoby, które wcześniej zarejestrowały się w badaniu, mogą zostać zaproszone do udziału na podstawie informacji demograficznych i/lub informacji o produkcie, które przekazują do panelu. Panele dostępu są często preferowane, gdy potrzebni są bardzo konkretni odbiorcy, na przykład użytkownicy konkurencyjnych marek lub osoby o rzadkiej grupie demograficznej. Badacz planuje następnie spotkać się z wybranymi uczestnikami w wybranej lokalizacji.  Przechwytywanie na miejscu: Firma badawcza może rekrutować ludzi w określonej lokalizacji, takiej jak centrum handlowe lub poza interesującym sklepem. Ta metoda sprawdza się, gdy docelowe kryteria  nie są sztywne i  ważne jest, aby uczestnik nie miał czasu na zaplanowanie wyjazdu z badaczem.

pexels-alexandra-maria-318236

Specyfika

 Badania te można niejako zaliczyć do  etnograficznych, ale trzeba pamiętać, że są one bardziej zorientowane na specyfikę miejsca, w którym się odbywają. Coraz większą popularnością cieszy się Polish Shop Along, który producenci chcą wykorzystać do ulepszenia wprowadzanych przez siebie produktów. Dlatego tak ważne są wywiady podczas zakupów, śledzenie konsumentów i sprawdzanie, co jest dla nich ważne. Studium SHOP LONG pozwala wnieść nową jakość do dziedziny badań rynkowych.

 Firma Fieldstat wychodzi na przeciw państwa oczekiwaniom i w swojej ofercie proponujemy badanie jakościowe SHOP ALONG w Polsce.

Ścieżka współpracy

Tak możesz z nami współpracować
1
Przesłanie RFQ
Wysłanie zapytania ofertowego na jedną z naszych skrzynek e-mail
arrow
2
Rozmowa
15-minutowa rozmowa dotycząca Twojego projektu
arrow
3
Dobór metody
Wybór odpowiedniej metody badawczej, która najbardziej pasuje do Twojego projektu
arrow
4
Wycena
Przekazanie szacunkowej wyceny badania na bazie zebranych danych
arrow
5
Podpisanie umowy
Podpisanie wszystkich niezbędnych dokumentów oraz umów o poufności
arrow
6
Realizacja
Przeprowadzenie projektu badawczego, zebranie danych oraz wysyłka do klienta

Skorzystaj z naszych usług

Wieloletnie doświadczenie badawcze oraz setki zrealizowanych projektów pozwalających prżeprowadzić naszych klientów przez proces badawczy dostosowany do indywidualnych potrzeb w danej branży

pexels-tim-douglas-6567420